Yapısal çelik sistemi, sanayi yapıları, ticari yapılar, okul, hastane, spor tesisi, kültür merkezi, sosyal tesisler, depolar, hangarlar vb. büyük ölçekli yapılarda en ideal yapı çözümlerini sunan sistemdir.

Büyük ölçekli ve spesifik tasarımlı yapılar, yapısal çelik sistemleri ile çok kısa sürede inşa edilebildiği için proje sahiplerine büyük bir zaman ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

Yapısal çelik binalar, esnek yapıları ile hem daha estetik hem de depreme karşı çok dayanıklıdır. İsteğe göre sökülüp tekrar monte edilebilen yapısal çelik binalar, çeliğin geri dönüşümlü bir malzeme olmasından dolayı da çevreci ürünlerdir.

Yapısal Çelik Sistemin Avantajları

Esnek yapısı ile depreme karşı çok dayanıklıdır.
Esnek yapısı, mimari çizimleri kolaylaştırır ve özel tasarımlara imkân tanır.
Ön üretimli yapısal çelik ürünler sadece cıvata bağlantısı ile monte edilir. Ürün montajını hızlandıran bu özellik, yapısal çelik ürünlerin alternatiflerine kıyasla çok daha kısa sürede inşa edilmesini sağlar.
Yapısal çelik binalar, istenildiği takdirde herhangi bir zayiat olmaksızın sökülüp tekrar monte edilebilir.
Çelik, geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için yapısal çelik sistem çevreyi korur.
Ön üretim, inşa sürecinin her aşamasını denetim altında tutmayı sağlar. Üretimin her aşamasının denetlenmesi, şantiyedeki olası aksaklıkları ortadan kaldırır. Yapısal çelik ürünler, cıvata bağlantısı dışında bütün işlemleri tamamlanış olarak şantiyeye sevk edildiği için zaman kaybı yaşanmaz.